NASI UCZNIOWIE MAJĄ NOWYCH PRZYJACIÓŁ - W KENII

W czwartek, 13. czerwca o godz. 12:15 nasi uczniowie spotkali się z uczniami, mieszkającymi ponad dziewięć tysięcy kilometrów od nich, w odległej Kenii. Gdyby chcieli jechać do nich samochodem, zajęłoby im to prawie sześć dni, bez żadnych przerw!

Mogliśmy jednak ich poznać, nie wyjeżdżając z Dąbia, dzięki internetowi. Na mapie świata pokazalismy im, gdzie leży Polska, oni pokazali nam położenie Kenii. Porozmawialiśmy o pogodzie. Okazało się, że u nich w Afryce tego dnia było chłodniej  (28 C ) niż u nas w Polsce (33C). Każdy uczeń po polskiej i kenijskiej stronie przedstawił się. Opowiedzielismy trochę o naszym dniu.

Nasi uczniowie chcieliby być  w kontakcie z nowymi kolegami i koleżankami, nie jest to jednak proste. Kenijscy uczniowie nie mają osobistego dostępu do nowoczesnych technologii informatycznych. Uczą się obsługiwać telefon dopiero wtedy, gdy idą do szkoły średniej lub na studia. 

Dlatego za mniej więcej pół roku, będziemy w naszej szkole organizować zbiórkę pieniężną, która będzie w całości przeznaczona na zakup sprzętu informatycznego w zaprzyjaźnionej afrykańskiej szkole (w ramach działalności fundacji "GoodNetwork - Rozmawiasz - Pomagasz Przyjaźń i wsparcie bez granic).

A spotkanie... było naprawdę niesamowite! Mimo różnego pochodzenia, koloru skóry, zupełnie innej kultury mogliśmy ze sobą rozmawiać, widzieć roześmiane, zafascynowane buzie... a  to dopiero początek!