WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

XXV FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

– SZTAB SP DĄBIE

15 STYCZNIA 2017 ROKU

            Tym razem pomagamy wspólnie z XXV finałem WOŚP, czyli SZTAB SP DĄBIE  w liczbach. 47 wolontariuszy zebrało 27.852.65 zł. Mimo, iż wolontariuszy mieliśmy mniej niż w latach ubiegłych, to udało im się zebrać o wiele wiecej pieniędzy. Wolontariuszom gratulujemy, a darczyńcom dziękujemy za okazane serce dla wszystkich, dla których zostanie zakupiony sprzęt. Za rok nasza szkoła będzie „graczem”  w XXVI finale zapraszamy do nas !! szef sztabu SP DABIE Dorota Dzielawska SIE MA :)))  A już wkrótce zaczniemy przygotowania do następnego grania.

XXIV FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

– SZTAB SP DĄBIE

10 STYCZNIA 2016 ROKU

            Tym razem pomagamy razem z XXIV finałem WOŚP, czyli SZTAB SP DĄBIE  w liczbach. 54 wolontariuszy zebrało 23.245.80 (pobiliśmy swój rekord z 2015 roku z czego się baaaaardzo cieszymy, chociaż nie o ilość tutaj chodzi !) Za rok nasza szkoła będzie „graczem”  w XXV finalezapraszamy do nas !! szef sztabu SP DABIE Dorota Dzielawska SIE MA :)))  A już wkrótce zaczniemy przygotowania do następnego grania.

XXIII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

– SZTAB SP DĄBIE

11 STYCZNIA 2015 ROKU

            Tym razem pomagamy razem z XXIII finałem WOŚP, czyli SZTAB SP DĄBIE  w liczbach. 65 wolontariuszy zebrało 20.065, 70 zł ( znów pobiliśmy swój rekord z poprzedniego roku z czego się baaaaardzo cieszymy, chociaż nie o ilość tutaj chodzi !). Za rok nasza szkoła będzie „graczem”  wXXIV finale zapraszamy do nas !! szef sztabu SP DABIE Dorota Dzielawska SIE MA :)))  A już wkrótce zaczniemy przygotowania do następnego grania.

XXII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

– SZTAB SP DĄBIE

12 STYCZNIA 2014 ROKU

            Tym razem pomagamy razem z XXII finałem WOŚP, czyli SZTAB SP DĄBIE  w liczbach. 12 stycznia 2014 r. wzięliśmy udział w XXII finale WOŚP („Na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medyczne Seniorów”), numer konta WOŚP 56 1240 1053 1111 0010 5346 6504, w latach 2000 – 2002 zbieraliśmy pieniążki do różowej świnki skarbonki, z  Orkiestrą jako sztab graliśmy 12. raz, nasz  sztab nosi numer #375, puszki zapełniało 65.wolontariuszy, najmłodsza wolontariuszka ma 5 lat, najstarsza 46,najwięcej do swojej puszki zebrała wolontariuszka nr 026/375 - 1100,11 PLN, zebraliśmy 19.810 zł (pobiliśmy swój rekord z 2012 roku –17 847,08 z czego się baaaaardzo cieszymy, chociaż nie o ilość tutaj chodzi !),  łącznie od 2003 roku zebraliśmy ponad 100 000 PLN !!!, na dworze temperatura w dniu finału wynosiła +2°C (w naszym sztabie +104 stopnie Fahrenheita, czyli ponad +40° Celsjusza), za rok nasza szkoła będzie „graczem”  w XXIII finale zapraszamy do nas !! szef sztabu SP DABIE Dorota Dzielawska SIE MA :)))  A już wkrótce zaczniemy przygotowania do następnego grania.

XXI FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

– SZTAB SP DĄBIE

13 STYCZNIA 2013 ROKU

13 stycznia 2013r. działo się, oj działo. Dzień był mroźny, ale przez te kilka godzin zrobiło się jakby cieplej zwłaszcza w naszych sercach!  Z roku na rok przybywa w naszej szkole wolontariuszy oraz osób wspierających akcję Jurka Owsiaka w tym roku było ich 62, stąd też suma, którą udało nam się zebrać jest znowu imponująca. Jedni tak jak w latach ubiegłych, zbierali pieniądze do puszek, inni śpiewali i tańczyli na scenie pod Urzędem Gminy, a uzdolnieni plastycznie wykonali prace, które były licytowane i wzbogaciły konto WOŚP. Tradycyjnie mieszkańcy Gminy nas nie zawiedli. Puszki wypełniały się obfitymi datkami i dzięki temu udało się zebrać dużą sumę. W tym roku w akcji WOŚP wspomogliśmy potrzebujących sumą aż 15.1037 zł i 97gr. Wszystkim bardzo dziękujemy !!! Sie ma.

XX FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

– SZTAB SP DĄBIE

7 STYCZNIA 2012 ROKU

7 stycznia 2012r. działo się, oj działo. Jest coraz więcej osób wspierających akcję Jurka Owsiaka, stąd też suma, którą udało nam się zebrać jest rekordowa. Tradycyjnie mieszkańcy Gminy nas nie zawiedli. Puszki wypełniały się obfitymi datkami i dzięki temu udało się zebrać dużą sumę. W tym roku w akcji WOŚP wspomogliśmy potrzebujących sumą aż 17.432 zł i 97gr. Wszystkim bardzo dziękujemy !!! Sie ma.

XIX FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

– SZTAB SP DĄBIE

9 STYCZNIA 2011 ROKU

Oj działo się, działo. Dzień był mroźny ale przez te kilka godzin zrobiło się jakby cieplej!  Z roku na rok przybywa w naszej szkole wolontariuszy oraz osób wspierajacych akcję Jurka Owsiaka. Jedni zbierali pieniądze do puszek, inni śpiewali i tańczyli na scenie pod Urzędem Gminy, a uzdolnieni plastycznie wykonali prace, które były licytowane i wzbogaciły konto WOŚP. Tradycyjnie mieszkańcy Gminy nas nie zawiedli. Puszki wypełniały się obfitymi datkami i dzięki temu udało się pobić kolejny rekord. W tym roku w akcji WOŚP zebraliśmy aż 13.221 zł i 26gr. Wszystkim bardzo dziękujemy !!! Sie ma.

W ciągu dziewięciu lat wspólnego grania zebraliśmy na rzecz orkiestry 58tysięcy 678 zlotych i 17 groszy  Dziękujemy w imieniu chorych dzieci.

XVIII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

– SZTAB SP DĄBIE

10 STYCZNIA 2010 ROKU

Graliśmy już po raz osiemnasty. W tym roku również dla dzieci z chorobami onkologicznymi. Z roku na rok przybywa nam też wolontariuszy. W tym roku było już ich 50. Jak co roku szefem sztabu jest p. Dorota Dzielawska wspierana przez innych nauczycieli naszej szkoły oraz rodziców.Zebraliśmy10004zł i 68 groszy - bijąc kolejny rekord. Darczyńcą pięknie dziękujemy i już dzisiaj zapraszamy do grania z orkiestrą w następnym finale.

XVII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

– SZTAB SP DĄBIE

11 STYCZNIA 2009 ROKU

      W Szkole Podstawowej w Dąbiu zbieranie pieniążków w akcji Jurka Owsiaka to już wieloletnia tradycja. Zaczynaliśmy od świnki-skarbonki z naklejonym czerwonym serduszkiem w 2003.  Od siedmiu lat nasza szkoła w styczniową niedzielę zmienia się w tętniący życiem sztab WOŚP. Szefem sztabu jest pani Dorota Dzielawska. Przez sześć ostatnich lat nasi wolontariusze zebrali 27 789 zł 29 gr.

A jak (i na jaki cel) grała orkiestra w tym roku?

Tematem kolejnego finału WOŚP była profilaktyka w dziedzinie wczesnego rozpoznawania chorób nowotworowych u dzieci: WCZESNE WYKRYWANIE NOWOTWORÓW U DZIECI. Na temat dziecięcej onkologii bardzo dużo się mówi. Dzieci z onkologicznymi schorzeniami mają bardzo dobrą i fachową opiekę. Jednak największą bolączką jest finansowanie leczenia. Ponadto lekarze podnoszą problem bardzo późnego diagnozowania dzieci z problemami onkologicznymi, co zdecydowanie zmniejsza szanse wyzdrowienia małych pacjentów. Wczesna diagnostyka jest elementem niezwykle istotnym, który niejednokrotnie decyduje o życiu dziecka. Aby zmniejszyć ten problem powinny powstać ośrodki wyposażone w ultranowoczesny sprzęt do wczesnej diagnostyki, a dostęp do nich powinien być dla każdego dziecka bezproblemowy. Ponadto VII Finał stał się kampanią uświadamiającą rodzicom możliwości i konieczność wczesnej diagnostyki dzieci z chorobami onkologicznymi.

Tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia nasi wolontariusze (a było ich w tym roku trzydziestu – nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale także absolwenci, uczący się w gimnazjach, liceach, a nawet studiujący) prosili darczyńców o wsparcie naszej akcji. Już od rana w szkole, gdzie bazuje Sztab SP Dąbie, ruch był ogromny. Uśmiechnięci i pełni werwy do pracy wolontariusze uzbroili się w identyfikatory, czerwone serduszka, i pod opieką nauczycieli, starszego rodzeństwa i rodziców wyruszyli z puszkami- skarbonkami na ulice Dąbia, Psar, Malinowic, Targoszyc, Sarnowa, a nawet na lotnisko Pyrzowice, do Będzina i Sosnowca. Mróz był jak nieszczęście, ale przez te kilka godzin zrobiło się jakby cieplej! Tradycyjnie mieszkańcy gminy nas nie zawiedli. Puszki wypełniały się obfitymi datkami, a naszym wolontariuszom nie szczędzono uśmiechów i ciepłych słów. Zmarznięci, ale zadowoleni wszyscy szczęśliwie wrócili do sztabu, gdzie przy słodkim cieście i gorącej herbacie zaczęło się wielkie liczenie. Wszyscy kurczowo trzymali kciuki – chcieliśmy pobić nasz zeszłoroczny rekord. I po raz kolejny udało się! Suma pieniążków z puszek (złotówki, dolary, funty, korony, euro) i z licytacji gadżetów przyniesionych przez uczniów, nauczycieli i przyjaciół szkoły, zwiększała się z minuty na minutę. Łącznie w XVII Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebraliśmy 7 662 zł 23 gr.

Razem w ciągu siedmioletniego grania zebraliśmy ponad 35 tysięcy złotych (35 452.23) !  Wszystkim bardzo dziękujemy !!!

Na diagnostykę i leczenie dzieci Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała w tym roku ponad 30 milionów złotych, a przez 17 lat blisko 130 milionów. Cieszymy się ,że nasza szkoła ma w tym swój udział. Już dzisiaj zapraszamy chętnych wolontariuszy na XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

 

Pamiętaj gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!

SIE MA :)

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

02-737 Warszawa, ul. Niedźwiedzia 2a

tel. (022) 852 32 14, 852 32 15

www.wosp.org.pl, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bank PEKAO SA VIII o/Warszawa 58 1240 1112 1111 0010 0944 9739