KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA

Co roku uczniowie klasy I uczestniczą w ogólnopolskim programie edukacyjnym KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA, nad którym honorowy patronat objęli Komendant  Główny  Policji i Kuratoria Oświaty. Celem programu jest uczenie dzieci bezpiecznych zachowań nie tylko na drodze, ale i w innych sferach ich aktywności: w domu, w szkole, czy w czasie zabawy. W trakcie realizacji programu na podstawie otrzymanych materiałów edukacyjnych zostanie przeprowadzony cykl zajęć dotyczących bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, a także uczniowie wezmą udział w Wielkim Teście Bezpieczeństwa, który zostanie zamieszczony na stronie www.bezpiecznypuchatek.pl. Na zakończenie programu  uczniowie otrzymają książeczki „Dołącz do Klubu Bezpiecznego Puchatka”, które w sposób zabawowy utrwalą wiadomości i umiejętności dotyczące tematyki bezpieczeństwa oraz Dyplomy „Klubu Bezpiecznego Puchatka”. Do realizacji programu zostaną zaproszeni także rodzice pierwszoklasistów. Otrzymają oni broszury informacyjne, by wspólnie z nauczycielem uświadamiać dzieciom  niebezpieczeństwa jakie na nich czyhają w różnych miejscach, sposoby ich unikania oraz postępowania w razie ich zaistnienia. Mamy nadzieję, iż realizując zadania zawarte w projekcie uda nam się wspólnie zrobić kolejny, duży krok w kierunku zapewnienia naszym dzieciom bezpieczeństwa.
Po przeprowadzeniu cyklu zajęć oraz po przyniesieniu wypełnionych przez dzieci książeczek i udziale w Wielkim Teście Bezpieczeństwa szkoła nabędzie  prawo do posługiwania się Certyfikatem „Klubu Bezpiecznego Puchatka”.

W ramach programu Klub Bezpiecznego Puchatka uczniowie uczestniczą w zajęciach:

  • Umiemy bezpiecznie zachowywać się w drodze do szkoły i ze szkoły.
  • Bezpiecznie w szkole.
  • Bezpiecznie w domu i na podwórku.  
  • Zostajemy członkami Klubu Bezpiecznego Puchatka.

     Dzięki zajęciom uczniowie klas pierwszych uczestniczący w programie:

  • Poznawali i wykonywali  znaki drogowe.
  • Wykonywali prace plastyczne -  Bezpiecznie na drodze.
  • Rozwiązywali Quiz.
  • Uczestniczyli w Wielkim Teście Bezpieczeństwa.
  • W Tygodniu Bezpieczeństwa przypomnieli przedszkolakom oraz koleżankom i  kolegom z klas I – III jak bezpiecznie poruszać się po drodze prezentując przedstawienie „ Jestem uczestnikiem ruchu drogowego”.