EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa mająca na celu promowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży w Europie. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dąbiu już kolejny raz wzięli udział w tej akcji.
W trakcie Tygodnia Kodowania 186 uczniów naszej szkoły, od klasy II do VIII uczestniczyło w wydarzeniach,  które były okazją  do rozwijania spostrzegawczości, logicznego, kreatywnego myślenia i wprowadzenia w świat programowania. Były to następujące zadania:

  • Kodowanie w C++ i Python - starsi uczniowie mogli wykazać się swoimi umiejętnościami programowania, ucząc się języków C++ i Python. Wykorzystali dostępne narzędzia programowania, aby tworzyć programy w tych językach.
  • Programowanie w Scratch – nieco młodsi uczniowie tworzyli animacje i gry w języku Scratch.
  • Kodowanie na dywanie i ekranie – najmłodsi uczniowie rozwijali umiejętności  kodowania korzystając  z  gry „Run Marco”, mat do kodowania, kart z instrukcjami, robotów Photon, oraz klocków LEGO, które stały się fantastyczną zabawą wprowadzającą najmłodszych w świat programowania.
  • Druk 3D - tworzyliśmy proste projekty, które następnie były drukowane przy użyciu drukarki 3D. To było doskonałe doświadczenie, aby zrozumieć, jak działa ten proces i jak można go zastosować w praktyce.

Europejski Tydzień Kodowania to doskonały czas do zainspirowania młodych ludzi do nowych zagadnień informatyki. Wiemy, że to tylko początek naszych przygód z kodowaniem!  Na migawki z wydarzenia zapraszamy do GALERII.