II OGÓLNPOLSKIE MISTRZOSTWA IT

IT

20231006 092613

Finały II Ogólnopolskich Mistrzostw IT w Poznaniu, odbyły się 6 października 2023 roku i były wyjątkowe dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dąbiu. W konkursie brali udział utalentowani młodzi pasjonaci programowania wyłonieni podczas półfinałów, które odbyły się 29.10.2023r.  z zakresu: CYBERBEZPIECZEŃSTWA, PROGRAMOWANIA, ROBOTYKI, DRUK 3D, GAMEDEV. 

Do Dywizji Gamedev zakwalifikował się Maksymilian Sroka i Franciszek Winsczyk, a do Dywizji Programowanie - Michał Samsel i Tymoteusz Kornas, uczniowie klasy VIII. Dla każdego z tych uczniów to nie tylko szansa na wykazanie się umiejętnościami, ale także zdobycie cennego doświadczenia i spotkań z innymi pasjonatami IT z całego kraju.

Dywizja Gamedev była areną, gdzie Maksymilian i Franciszek prezentowali swoje umiejętności w tworzeniu gry komputerowej. Ich wiedza i zaangażowanie pozwoliły na opracowanie takich rozwiązań technicznych, których efektem było ukończenie konkursowego zadania, co przyniosło im wielką radość i satysfakcję. Dywizja Programowanie to wyzwanie, w którym Michał i Tymoteusz musieli uruchomić funkcję algorytmicznego działania i zaproponować rozwiązania w określonym czasie. Podczas tych trudnych zmagań analitycznych towarzyszyły im determinacja, umiejętności i świetna zabawa.

W trakcie trwania konkursu nauczyciele uczestniczyli w seminariach w kategorii Dywizja WINDOWS 11 PRO - poznanie najnowszej wersji systemu operacyjnego, Dywizja Cyberbezpieczeństwo -  tajniki ochrony sieci, danych i systemów przed zagrożeniami i Dywizja Solve For Tomorrow - rozwiązania rzeczywistych problemów społecznych za pomocą technologii.

Podczas finałów panowała cudowna atmosfera, której towarzyszyło przesłanie -ZAPROGRAMUJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ-  WIEDZA-UMIEJĘTNOŚCI-PASJA- uczymy młodzież jak przygotować się do wymagań rynkowych z zakresu IT.

Udział w konkursie jest dla naszych uczniów wyróżnieniem i podstawą do dumy dla nich samych jak i inspiracją dla całej szkolnej społeczności do rozwijania swoich umiejętności w dziedzinie informatyki.

Wyrażam wielkie podziękowanie dla Pani Dyrektor SP Dąbie Joanny Marcinkowskiej
i dla Wójta Gminy Psary Pana Tomasza Sadłonia
za zaangażowanie i pomoc w przedsięwzięciu, jakim był wyjazd
do Poznania na FINAŁY MISTRZOSTW IT.

opiekun DYWIZJI
Mieczysława Szymalska

 Na migawki z tego wyjątkowego wydarzenia zapraszamy do GALERII. 

 20231006 122714

20231006 095314

20231006 094819