PIKNIK RODZINNY

PIKNIK RODZINNY

W miniony  piątek, 2 czerwca w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Dąbiu odbył się  piknik rodzinny, który zgromadził całą społeczność szkolną oraz zaproszonych gości. To był pełen radości i atrakcji dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

Początek imprezy uświetniły występy utalentowanych uczniów naszej szkoły. Na scenie zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne, taneczne oraz aktorskie, czym zachwycili zebranych. Ich występy były wyjątkowe i dowodziły, że w naszej szkole mamy wiele ukrytych talentów.

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się stoiska z pysznym jedzeniem, które zostało przygotowane przez zaangażowanych rodziców. Rozmaite smaki, aromaty i kolory przyciągały do siebie uczestników pikniku. Nie brakowało również pysznych słodkości, które cieszyły nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

Nie mogło zabraknąć emocjonującej loterii fantowej, przygotowanej przez samorząd Uczniowski. Loteria dostarczyła wielu niezapomnianych chwil. Nagrody, ufundowane dzięki operatywności Samorządu Uczniowskiego, sprawiły wiele radości szczęśliwcom, którzy wylosowali wyjątkowe prezenty.

Dla najmłodszych uczestników pikniku zorganizowano kolorowe stoisko beauty studio, gdzie mogli pomalować twarze na swoje ulubione wzory. Malowanie twarzy to zawsze ogromna frajda dla dzieci, które dzięki temu mogły poczuć się jak prawdziwe księżniczki, superbohaterowie czy dzikie zwierzęta. W beauty studio dzieci chętnie projektowały i wykonywały własną biżuterię, a także miały okazję dać upust swojej kreatywności w kąciku plastycznym.

Oprócz tego, wszyscy mogli cieszyć się widowiskowymi pokazami baniek mydlanych, które unosząc się w powietrzu tworzyły magiczną atmosferę. Dzieci bawiły się w chwytanie baniek, a ich uśmiechy były najlepszą nagrodą dla organizatorów.

Nie zabrakło również atrakcji dla miłośników przyrody. Stoisko Lasów Państwowych Nadleśnictwa Świerklaniec cieszyło się dużym zainteresowaniem. Pracownicy nadleśnictwa opowiadali o lasach, przyrodzie i jej ochronie. Dzieci miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy np. zbić karmnik i budkę dla ptaków, rysować na drewnie i zobaczyć, jak wygląda praca leśników.

Prawdziwą gratką dla wszystkich był pokaz wozu bojowego OSP Dąbie. Strażacy zaprezentowali sprzęt używany w akcjach ratunkowych. Dla fanów szybkiej jazdy czekały przejażdżki quadem. Dzieci i dorośli mogli poczuć moc i adrenalina towarzyszącą temu niezwykłemu doświadczeniu. To był prawdziwy hit imprezy, który zapewnił niezapomniane wrażenia.

Pogoda tego dnia była naszym sprzymierzeńcem - słoneczne niebo i delikatny wiatr sprawiły, że atmosfera pikniku była jeszcze bardziej magiczna. Wszyscy bawili się wspaniale, a uśmiechy na twarzach uczestników były najlepszym dowodem udanej imprezy.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego pikniku rodzinnego. Wasze zaangażowanie, wsparcie i pomoc przyczyniły się do jego sukcesu. Dziękujemy rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły, sponsorom oraz wszystkim obecnym gościom. To dzięki Wam ten dzień stał się niezapomnianą przygodą pełną radości i zabawy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do galerii Piknik rodzinny 2023.