GMINNY KONKURS MITOLOGICZNY

7 kwietnia odbyła się XVII edycja Gminnego Konkursu Mitologicznego. Zaproszenie na Olimp przyjęło pięć drużyn ze szkół z terenu naszej gminy. W mitologiczną podróż zabrali  nas uczniowie klasy piątej, którzy “z przymrużeniem oka” pokazali świat greckich bogów i herosów.  Następnie piątoklasiści przystąpili do zmagań.  Doskonale poradzili sobie we wszystkich konkurencjach, a było ich sporo, między innymi: rozwiązywali krzyżówkę, wyjaśniali znaczenie związków frazeologicznych, łączyli w pary mitologiczne postacie, a także przygotowywali smaczne potrawy dla greckich bogów. Wszystkie drużyny wykazały się bardzo dobrą znajomością mitologii greckiej. Nasza drużyna w składzie: Julia Marcinkowska, Dawid Garczarczyk i Antoni Wacławczyk zajęła I miejsce. Zmaganiom uczniów  przyglądali się zaproszeni goście: sekretarz Gminy Psary, Pani Mirella Barańska-Sorn, nauczyciele oraz rodzice. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i dziękujemy za udział w konkursie. Na migawki z konkursu zapraszamy do GALERII.