GMINNY KONKURS REGIONALNO - PLASTYCZNY DLA KLAS I - III

Kon reg 201827 113403

27 listopada odbyła się XV edycja Gminnego Konkursu Regionalno-Plastycznego klas I-III, który w tym roku odbył sie pod hasłem  „ POLSKA - MOJA OJCZYZNA”. Zmagania turniejowe przebiegały w dwóch kategoriach: wiedzy dla uczniów klas III i plastycznej dla uczniów klas I – III. Zadania konkursowe miały formę krzyżówek, zagadek, rebusów  co pozwoliło uczestnikom  zapomnieć o zdenerwowaniu i  obecności jury w osobach pana Przewodniczącego Rady Gminy Jacentego Kubicy, p. Bibliotekarz Haliny Sapoty i swoich wychowawców. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się rozległą wiedzą na temat naszej Ojczyzny. Zwycięzcami okazali się ex aequo trzecioklasiści ze Strzyżowic i drużyna z Dąbia w składzie: Natalia Pyka, Magdalena  Wypych i Franciszek Winsczyk. Równocześnie z turniejem wiedzy odbywał się konkurs plastyczny, w trakcie którego najlepsi "malarze" uwieczniali na wykonanych przez siebie obrazach  zabytkowe budowle. W tym konkursie w kategorii klas trzecich - I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły – Wiktoria Barańska . W zmaganiach plastycznych naszą szkołę  reprezentoway jeszcze dwieh uczennice: z klasy I – Wiktoria Szorn,  klasy II – Nadia Panek. Drużyny z klas III i uczniowie, którzy zajęli I miejsce w konkursie plastycznym otrzymali nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Psary. Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu z rąk p. dyrektor Joanny Marcinkowskiej otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.  Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wiedzy i umiejętności plastycznych. Zapraszamy do galerii.