OTWARTA FIRMA

W dniach 12-18 listopada 2018 roku został zorganizowany w Polsce jedenasty Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 160 krajach świata. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są: były premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana.

Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprasza uczniów, nauczycieli i przedsiębiorców do udziału w programie Otwarta firma. Dla przedsiębiorstwa to wspaniała okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym, szkoła natomiast otrzymuje możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do planowania ścieżki edukacyjnej. W tym roku dołączyliśmy do grona szkół uczestniczących w projekcie. Uczniowie wszystkich klas byli na wycieczkach w różnych zakładach, gdzie mieli możliwość poznać ludzi wykonujących ciekawe zawody. W ramach akcji "Otwarta firma" byliśmy w Gminnej Bibliotece Publicznej, w Urządzie Gminny Psary, w Gminnym Zakładzie Komunalnym, na lotnisku w Pyrzowicach,  na Zaporze w Przeczycach, w siedzibie Straży Pożarnej w Będzinie. W każdym zakładzie pracy spotkaliśmy się z życzliwym przyjęciem. Wszystkim, którzy oprowadzali nas po zakładach pracy serdecznie dziękujemy:) Zapraszamy do GALERII.