OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ

Wczoraj w Szkole Podstawowej w Dąbiu odbył się gminny finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom". W turnieju brali udział uczniowie ze szkoły w Strzyżowicach, Psarach, Sarnowie i Dąbiu. Uczestnicy napisali test i odpowiadali ustnie na pytania z zakresu wiedzy pożarniczej oraz pierwszej pomocy.  Po części pisemnej zostało wyłonionych 5 najlepszych uczestników, którzy w finale odpowiadali na 5 zadanych im pytań. Naszą gminę w etapie powiatowym reprezentować będzie 3 uczniów - 2 z naszej szkoły: Maksymilian Piechnik i Radosław Kania. Podczas przerwy w turnieju uczestnicy wzięli udział w pokazie sprzętu pożarniczego z PSP z Będzina i z OSP KSRG Dąbie, a następnie w pokazie pierwszej pomocy zorganizowany przez uczniów i nauczycieli z Liceum Ogólnokształcącego w Wojkowicach z klasy pożarniczej. Wszystkim uczestnikom gratulujemy posiadanej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów.